"Lidl" meklē īpašumus veikalu atvēršanai Tartu

Tallina, 17.marts, LETA--BNS. Vācijas zemo cenu veikalu tīkls "Lidl" meklē īpašumus, lai atvērtu iepirkšanās centrus Tartu, vēstīja Igaunijas reģionālais laikraksts "Tartu Postimees".

"Lidl" īpašumu apsaimniekošanas atzaru "MMS Property Solutions" pārstāvošais advokātu birojs februārī ir vērsies Tartu pašvaldībā ar jautājumu, vai tā apsvērtu iespējas tuvākajā laikā pārdot nekustamo īpašumu, kurā pašlaik atrodas publiska pirts un rajona sociālais dienests.

Pašvaldība atbildējusi, ka pašlaik šo īpašumu nav plānots pārdot.

Tartu pašvaldības pilsētplānošanas un zemes pārvaldības nodaļas vadītājs Urmass Ahvens "Tartu Postimees" sacīja, ka "Lidl" ir jautājis arī par citiem īpašumiem, tostarp tādiem, kas pašlaik pieder mazumtirdzniecības tīklam "Rimi", bet kuros "Rimi" pats nav attīstītājs. Vienā no ielām, par kurām interesējies "Lidl" neapbūvēts zemesgabals pieder mazumtirdzniecības tīklam "Maxima".

"MMS Property Solutions" attiecās komentēt savus plānus.

"Lidl" arī pagājušajā desmitgadē izrādīja interesi par veikalu atvēršanu Igaunijā, bet reāla rīcība tam nesekoja.

"Rimi Eesti Food" preses pārstāve Katrina Batsa ziņu aģentūrai BNS piektdien norādīja, ka "Rimi" tīkls nav pārsteigts par "Lidl" vēlmi ienākt Igaunijas tirgū, kur mazumtirgotāji ir pieraduši pie sīvas konkurences.

""Lidl" interese par darbības sākšanu Latvijā un Igaunijā mums arī ir zināma. Mēs arī zinām, ka tā ieiešana Lietuvā ir bijusi veiksmīga," Batsa sacīja.

Viņa teica, ka "Lidl" ienākšana Igaunijas tirgū pastiprinātu konkurenci tajā. "Mēs sekojam līdzi, ko viņi dara," Batsa uzsvēra, piebilstot, ka "Igaunijas mazumtirgotāji ir pieraduši pie spēcīgas konkurences, jau tagad ir ļoti sīva cīņa par katru klientu".

"Lidl" savus pirmos veikalus Lietuvā atklāja pērn, bet pērn aprīlī kompānija Kauņas pievārtē atklāja loģistikas centru.

"Lidl" ir specializējies zemo cenu veikalu jomā un ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem Eiropā.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!